?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Requiem of the Golden WitchNie wiem kim jesteś waleniu, ale SUŃ SIĘ! Zasłaniasz portret Beatrycze.


Od czego należy zacząć mindscrew? Oczywiście od nowych postaci na obrazie! Zabawa zaczyna się jednak przy bliższej inspekcji tego portretu... czy ta dziewczyna ma na palcu pierścień rodziny Ushiromiya? I zieloną broszkę Natsuhi? I czemu wygląda jak Jessica z prostymi włosami i bez biustu?

Oczywiści teorie kim są te postacie mnożą się jak grzyby po deszczu. Główne podejrzenia dotyczące dziewczyny to na razie (wszystko to cudze teorie):
a) Asumu - bo wszyscy czekają kiedy wreszcie poznamy "mamusię" Battlera
b) nieślubne dziecko Kinzo (najprawdopodobniej z Beatrycze) - za tą teorią przemawia godło rodziny Ushiromiya. Dzieci Kinzo mają po dwa na ubraniach, a na openingu widać, że nasza tajemnicza postać ma po jednym na kołnierzu i sukience (i feralny pierścień...).
c) Jaka dziewczyna?! Kobiety w Umineko mają duże biusty! (wyłączają kłopotliwą kwestię pewnych dwóch demonów...) To transwestyta! - ta teoria na szczęście została obalona. Na lepszej jakości wycinkach z openingu widać, że ta postać ma coś na kształt biustu...
d) meta!Jessica

Osobiście obstawiam opcję d. Jest ona o tyle wygodna, że druga postać zdecydowanie pasuje na meta!Kanona. A ja od dłuższego czasu typuję tę dwójkę jako sprawców morderstw na Rokkenjimie. A Jessica śpiewała tsurupettan w drugiej grze... bo jej metaself jest płaskie! I wszystko jasne!

Ale wróćmy do kwestii pozostałych udostępnionych informacji - nowy opening.

A na atashi już jest tłumaczenie.


Zastanawia mnie tylko co u cholery ma znaczyć tytuł... Pithos we mgle? Poza tym jednak ta piosenka podoba mi się bardziej od poprzedniego Occultics no majo (choć pierwszego openingu chyba nic nie przebije). Pithos przesłuchałam już z 50 razy... i chcę pełną wersję!.
I na screenie z tajemniczą dziewczyną z tego openingu w tle widać coś co wygląda jak Siesta 556. Czyżby króliczek miał powrócić do kompletu? (wtedy wyrobiliby się z minimum nowych postaci czyli trzema)

Są jeszcze screeny, ale one wprwadzają mi tylko więcej zamętu, zwłaszcza że moja wiedza o wydarzeniach w szóstej części jest bardzo pobieżna... wygląda na to, że Hanyuu Featherina będzie mieszała w tej grze. A poza tym to Ryukishi diabeł wie co się wydarzy.

A Witch Hunt chyba właśnie uzyskał dobrą motywację, żeby skończyć tłumaczenie szóstą część jak najszybciej... (i niech ktoś później jak najszybciej zamieści nagraną grę na yt, ja was proszę).

Za to pixiv jest właśnie zalewany obrazkami tej dwójki...

Latest Month

October 2016
S M T W T F S
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Powered by LiveJournal.com
Designed by Lilia Ahner